Jätä ilmoitus
Apua yrityksen myyntiin? Varaa ilmainen soittoaika
Valittu kieli:
Haluan tiedon, kun minua kiinnostavia yrityksiä tulee myyntiin
Tallenna hakuvahticlose

Yritykset, muu palveluala

Viimeisimmät ilmoitukset
Myydään
PÖRSSINOSTO
Muu palvelualan yritys
85 000 €

iv-järjestelmien puhdistukseen ja säätön keskittynyt yritystoiminta

Myydään kiinteistöjen ilmanvaihtojärjestelmien puhdistukseen, säätöön ja huoltoon keskittynyt liiketoiminta, yrittäjän jäädessä eläkkeelle vuonna 2024. Meillä on vakiintunut asiakaskunta, jota on helppo laajentaa. Pääasiallinen toimina-alueemme on Uusimaa. Iv-huoltotyöt aloitimme vuonna 2008. Kauppaan kuuluu liiketoiminta ja kalusto. Tarvittaessa opastamme tooiminnan alussa.
Myydään
PÖRSSINOSTO
Muu palvelualan yritys
280 000 €

Aikuisviihdealan liikkeen liiketoiminta Helsingin Kampissa

Liike on erikoistunut K-18 seksi-videoiden esittämiseen tiloissaan erillisellä katselualueella sekä huippumoderneissa kätevissä ja mukavissa videoiden katseluautomaateissa. Myynnissä on videoiden lisäksi myös muita aikuisviihteeseen ja erotiikkaan liittyviä tuotteita. Liikkeen yli 300 neliöta käsittävät tilat sijaitsevat Kampissa, Helsingin keskustassa eli kulkuyhteyksien kannalta parempaa sijaintia ei voisi toivoa. Keskeisestä sijainnista huolimatta liikkeen sisäänkäynti on huomaamattomasti porraskäytävän syvennyksessä. Vastaavan kokoista tämän alan liiketilaa olisi nykypäivänä erittäin haasteellista löytää. Liikkeen tilat ovat yhä, aiemmin tehdyn perusteellisen remontin jäljiltä, erinomaisessa kunnossa. Liike on suunniteltu ruotsalaisen esikuvan mukaan ympärivuorokautista aukioloa silmällä pitäen ja se on teknisesti ja toiminnallisesti hyvässä kunnossa. Uusi pitkäaikainen ja edullinen vuokrasopimus uudelle omistajalle samaa liiketoimintaa varten on vuokranantajan mukaan sovittavissa. Yritys on myynnissä nykyisen omistajan ajan puutteen vuoksi johtuen hänen muista ulkomailla olevista projekteista. Edellä mainitusta johtuen myös liikkeen toiminta on ollut alamaissa mutta viimeisen 18kk ryhtiliikkeen ja panostuksen johdosta asiakas- ja kassavirrat ovat palanneet hyvälle ja vakaalle tasolle ja ylöspäin suunta jatkuu. Aikuisviihde - Seksikauppa - Pornokauppa  
Myydään
PÖRSSINOSTO
Muu palvelualan yritys
790 000 €

Myydään kiinteistöhuoltoyrityksen liiketoiminta

Kattojen kunnossapitobusiness kasvaa mm. erilaisten ja kasvaneiden äärisääilmiöiden myötä. Nyt myynnissämme on tuottoisan kattoyrityksen liiketoiminta. Myytävän yrityksen palveluihin kuuluvat erilaiset kattotyöt ympäri vuoden. Isossa suomalaisessa kaupungissa sijaitsevan myytävän yrityksen maine on hyvä ja sillä on olemassa oleva asiakaskunta. Käytämme kuvituskuvaa. Kysy myös rahoituspalvelustamme. Näin kertoo asiakkaamme yrittäjä Sofia Lehtonen Leviltä;  Novie haki ostajia aktiivisesti "Valitsin tarkkaan kenelle annan vuokravälitysyritykseni myyntiin ja pitkän harkinnan jälkeen päädyin Novieen, joka hoiti kaupan mallikkaasti. Valintaan vaikuttavat tekijät olivat Novien henkilökohtainen palvelu ja täysi sitoutuneisuus yrityksen myyntiin. Novie on aktiivinen ja sopivan kokoinen välittäjä. Isojen toimijoiden heikkouksena on mielestäni se, että tavaraa on liikaa myynnissä ja myynnissä olevat kohteet ovat vain listoilla, eikä mihinkään ei sitouduta. Novie haki ostajia aktiivisesti. En ollut koskaan aikaisemmin myynyt yritystä, joten kysymyksiä oli alusta asti paljon. Novielaiset osasivat tukea ja sparrata minua matkan varrella ja kertaakaan en jäänyt yksin. Haluan aidosti suositella Novien Eva Brchiskya ja Juha-Pekka Määttästä. Jos sinulla on yritys myytävänä, ota yhteys Novieen, jolla on nopeaa ja osumatarkkaa työtä!"   Kalle Riitahaara, yrittäjä "Jos voin suositella omasta kokemuksestani hyvää yritysvälittäjää on se Novie Oy. Novie myi yritykseni nopeasti ja mutkattomasti. Kaikki meni kuin strömsössä. Novielaiset olivat koko yrityskauppaprosessin ajan tukenani ja toimivat minun sekä ostajan välillä luottamuksellisesti. Parasta oli hyvä palvelu ja sitä sain!" Talouskolmio Oy, toimitusjohtaja Jukka Laukkanen "Novie on ketterä ja erittäin hyvät verkostot omaava yritysvälittäjä. Novielaiset löysivät eräälle myytävänä olleelle palveluyrityksellemme nopeasti ostajan ja koko prosessi sujui erinomaisesti. Teimme myynnissä olevasta yrityksestä hyvän tietopaketin ostajalle, joka nopeutti neuvotteluja. Novielaisilla on energinen draivi ja tehokas tiimi. Jatkamme yhteistyötä Novien kanssa ja suosittelen heitä mielelläni myös muille" Belmax Oy, toimitusjohtaja Tarja Korvenoja-Mäkelä "Olin päättänyt myydä yritykseni ja etsin siihen mielekästä yritysvälittäjää. Valitsin Novien, ja olen ollut erittäin tyytyväinen valintaani ja saamaani palveluun. Novien lämminhenkinen tiimi auttoi minua koko myyntiprosessin ajan. Voin suositella Novieta kaikille yrittäjille, jotka eivät tiedä miten oma yritys myydään ja mitä kaikkea pitäisi tehdä!"    
Myydään
PÖRSSINOSTO
Muu palvelualan yritys

Tuottava tekstiilisisustamisen asiantuntijayritys

Myydään menestyvän tekstiilisisustamisen asiantuntijayrityksen liiketoiminta. Yrityksellä on erittäin kannattava liiketoimintamalli ja hyvä asiakaskunta. Yritys toiminut menestyksekkäästi lähes 30 vuotta päätoimialueenaan pääkaupunkiseutu. Liikevaihto on vuosittain yli 350.000 € ja liiketoiminta on erittäin tuottavaa. Yritys työllistää yrittäjän itsensä, jonka lisäksi rekrytointipalveluiden kautta on hankittu lisäresursseja ostopalveluina. Yrityksellä on pitkäaikainen, vakaa asiakaskunta ja se tunnetaan alalla luotettavana, asiakaslähtöisenä toimijana. Yritys on vakiinnuttanut asemansa Helsingin kaupungin sopimustoimittajana yli 10 vuoden ajan. Lisäksi se toimittaa verhoja suurille kiinteistöalan toimijoille ja palvelee rakennusliikkeitä, kalustealan yrityksiä sekä arkkitehtitoimistoja. Asiakaskunta on pitkäaikaista, ja yrityksen toiminta-alue ulottuu pääkaupunkiseudun lisäksi myös muualle Suomeen. Yrityksen toteuttamat projektit ovat näyttäviä ja merkittäviä. Yrityksellä on mittava määrä johtavien eurooppalaisten tehtaiden tekstiilimalleja, jotka ovat merkittävä osa asiakaspalvelua. Laaja ja monipuolinen tekstiilimallisto sisältyy kauppaan.  Alan hyvän kysynnän ja vankkojen asiakassuhteiden ansiosta tämä liiketoiminta tarjoaa erinomaiset mahdollisuudet menestyksekkääseen ja kannattavaan toimintaan. Liiketoimintaa on mahdollista kasvattaa esimerkiksi lisäresurssien ja markkinoinnin avulla. Kaupan toteutus liiketoimintakauppana.  Jos olet kiinnostunut tekstiilisisustamisesta ja tuottavasta liiketoiminnasta, niin tässä on erinomainen mahdollisuus. Ota rohkeasti yhteyttä saadaksesi lisätietoja!
Myydään
PÖRSSINOSTO
Muu palvelualan yritys
220 000 €

Elämysriksakyytejä tarjoava yritys, skaalautuu helposti

Myydään hyvin tuottava ja tunnettu Suomen ainoa valtakunnallinen sähköpolkupyörätaksiyritys. Yritys tarjoaa asiakkailleen elämyskyytejä mm. kaupunkien keskustoissa käyttäen sähkökäyttöisiä riksoja. Tässä myydään yrityksen Kuopion koko liiketoiminta ja ketjun franchising-sopimukset, franchising-konsepti ja kalusto sekä asiakasdata. Voittoa tekevä yritys on herättänyt mielenkiintoa mediassa ja saanut julkisuutta alusta asti. Tällä hetkellä yrityksellä on toimintaa 14 kaupungissa Helsingistä Ouluun asti. Yhtiö myydään alan vaihdon takia, joten tämä on suuri mahdollisuus uudelle yrittäjälle, jolla on visio kasvusta ja kansainvälistämisestä. Huomioithan, että me autamme myönteisen rahoituspäätöksen saamisessa, jos emme saa myönteistä rahoituspäätöstä, niin rahoituskonsultointimme on maksutonta.  
Koko Suomi
Myydään
PÖRSSINOSTO
Muu palvelualan yritys
220 000 €

Elämysriksakyytejä tarjoava yritys, skaalautuu helposti

Myydään hyvin tuottava ja tunnettu Suomen ainoa valtakunnallinen sähköpolkupyörätaksiyritys. Yritys tarjoaa asiakkailleen elämyskyytejä mm. kaupunkien keskustoissa käyttäen sähkökäyttöisiä riksoja. Tässä myydään yrityksen Kuopion koko liiketoiminta ja ketjun franchising-sopimukset, franchising-konsepti ja kalusto sekä asiakasdata. Voittoa tekevä yritys on herättänyt mielenkiintoa mediassa ja saanut julkisuutta alusta asti. Tällä hetkellä yrityksellä on toimintaa 14 kaupungissa Helsingistä Ouluun asti. Yhtiö myydään alan vaihdon takia, joten tämä on suuri mahdollisuus uudelle yrittäjälle, jolla on visio kasvusta ja kansainvälistämisestä. Huomioithan, että me autamme myönteisen rahoituspäätöksen saamisessa, jos emme saa myönteistä rahoituspäätöstä, niin rahoituskonsultointimme on maksutonta.  
Koko Suomi
Myydään
PÖRSSINOSTO
Muu palvelualan yritys
15 000 €

Liiketoimintamalli ,laskutus noin 7000 - 10t euroa/kk

Liiketoimintamalli uravalmennuksesta kiinnostuneille! Laskutus tekevälle ja kokopäiväisesti sitoutuvalle koulutusajan jälkeen noin 7000 -10 000 euroa/kk   Etsitkö yrittäjyyttä, jota voit toteuttaa etänä mistä päin tahansa? Omaatko koutsaavaan asenteen, pidät ihmisistä ja haluat aidosti auttaa ja tukea omalla työpanoksellasi yhteistä hyvää? Tarjoamme partner-yrittäjyyttä muutamalle uravalmennuksista,  työhakuvalmennuksista ja työtaitojen valmennuksista kiinnostuneille, dynaamisille ja työtä pelkäämättömille yrittäjille tai yrittäjyyttä harkitseville.    Työtehtäväsi muodostuvat uravalmennuksista, työnhakuvalmennuksista sekä työtaitojen valmennuksista. Valmennat sekä yksittäin että ryhmissä, etäyhteyksillä.  Voit olla koulutukseltasi esim. työnohjaaja, HR, lyhytterapeutti, mielentaitojen valmentaja, psykologi, elämäntaidon valmentaja, PT tai olet työurallasi kerännyt tarvittavia taitoja uravalmentamiseen ja/tai työtaitojen valmentamiseen.   Työtaitojen valmennuksissa eduksi on jos sinulla löytyy koulutusta tai aiempaa työkokemusta esim. digimarkkinoinnin-, viestinnän-, myynnin-, IT-tuen tai taloushallinnon työstä tai vaikkapa englanninkielen opetustyöstä.   Et tarvitse välttämättä aiempaa uravalmentajan työkokemusta, koska perehdytämme ja koulutamme tehtäviin kattavasti. Valmennukset tapahtuvat videoyhteyksillä, joten voit työskennellä missä tahansa, kunhan nettiyhteydet ovat kunnossa. Kouluttautuminen kestää noin 2 kk + harjoitteluaika 4 kk ja harjoitteluajalla tulevista harjoitusvalmennuksista saat laskuttaa.   Eduksi on ulospäin suuntautunut luonne, hyvä ihmistuntemus, selkeä itseilmaisu ja koutsaava asenne. Jos nautit ihmisten auttamisesta, kahvikuppisi on aina puoliksi täynnä, olet yrittäjähenkinen ja omaat uteliaisuutta ja sisukkuutta,  olet oikea tyyppi meille partneriksi!    Partnerina maksat aloittaessa 15 000 euron ( + alv) aloitusmaksun ja saat sillä kattavan, sertifioiduksi uravalmentajaksi valmistavan koulutuksen ja kiinteän, valmiin liiketoiminnan tulevien 24 kk ajaksi. Kahden vuoden jälkeen maksat vuosimaksua 5000 euroa + alv/vuosi sopimuksen jatkuessa.   Liiketoimintakauppa ja partnersopimus pitää sisällään:   - Valmiit valmennussopimukset ja valmennusasiakkaat - oman toiveesi ja työintosi mukaan.  - Käyttöoikeuden ja näkyvyyden 2 - vuoden ajaksi alustaamme www.hiljainenrekry.fi -Halutessasi henkilöbrändäyksen laajassa somessamme. - Tiimin tuen ja  2 + 4 kk kestävän koulutuksen ja perehdytyksen tehtäviin.    Kysy lisää! Annan mielelläni lisätietoja aluksi sähköpostitse. Kerrotko meilissä myös osaamisestasi ja työhistoriastasi. (Liitä CV mukaan, tai voit myös esim. linkittää LinkedIn-profiilisi.)  soile@hiljainenrekry.fi  
Koko Suomi
Osakkuudet
PÖRSSINOSTO
Muu palvelualan yritys

Enemmistöosakkuus tai koko osakekanta hankinta-alan yrityksestä

Myydään enemmistöosakkuus tai koko osakekanta pitkään toimineesta, kannattavasta ja hyvän asiakaskannan omaavasta hankinta-alan yrityksestä. Yritys on keskittynyt erityisesti asiakkaidensa elektroniikka- ja mekaniikka-alan hankintoihin oman organisaation ja verkoston kautta. Asiakkaina ovat yritykset, joiden kokoluokka vaihtelee pienistä yrityksistä suuriin pörssiyhtiöihin. Yrityksellä on asiakkaiden kanssa muodostuneet pitkät toimintamallit. Yrityksen hankintaverkostot ovat kattavat, hankintoja tehdään yli 25:sta maasta ympäri maailman. Yrityksellä on laaja kokemus alalta, sekä henkilöstöllä vahva asiantuntemus hankintojen hallinnasta ja optimoinnista. Asiakkaan tarpeiden mukaisesti räätälöitynä pystytään tarjoamaan mahdollisimman kustannustehokas hankintaketju kuljetuksineen. Nykyinen enemmistöosakas on luopumassa osuudestaan eläköitymisen osin tai kokonaan. Yrityksen toiminta on omavaraista ja kehitys- ja kasvumahdollisuudet ovat kasvavat ja erinomaiset Yritys soveltuu ostettavaksi sellaisenaan tai sen voi ostaa yritys ns. omaa tarvetta varten, jolloin ostaja voi keskittää hankinnan ja ostamisen tämän yrityksen verkostoa ja toimintaa hyödyntäen. Liiketoiminta työllistää nykyisellään n. viisi henkilöä kokopäiväisesti + kaksi freelanceria. Kaupan myötä ostajalle annetaan kattava perehdytys yrityksen toimintaan yms. Jos kiinnostut tästä kohteesta, lähetä alustavat tiedot millaista olet etsimässä, niin katsotaan kohtaako tarve ja tarjonta :)
Koko Suomi
Myydään
PÖRSSINOSTO
Muu palvelualan yritys

Nykyaikaista hiilensidontaa harjoittava yritys

Suomen Hiilensidontametsät Oy:n ylläpitämä Kasvava Metsä on Kontiolahdella Pohjois-Karjalassa sijaitseva istutusalue, mutta tätä liiketoimintaa on mahdollista harjoittaa myös muualla Suomessa. Alueelle istutetaan puun taimia, jotka kasvaessaan muodostavat hiilidioksidipäästöjen vaikutuksia kumoavan hiilinielun. Suomen Hiilensidontametsät Oy hallinnoi Kasvavan Metsän istutusalueita ja huolehtii niiden hoidosta. Yrityksen tehtävä on osaltaan mahdollistaa Suomen biokapasiteetin kasvattaminen ja vähentää haitallisten CO₂ -päästöjen vaikutuksia ilmastoomme. Kasvava Metsä mahdollistaa hiilijalanjälkesi hyvittämisen helposti ja vastuullisesti. Yksi puu sitoo elinkaarensa aikana keskimäärin noin 525 kg hiilidioksidia. Tämä vastaa noin 3190 km ajomatkan tai noin 3080 km lentomatkan laskennallisia päästöjä. Verkkosivut: www.kasvavametsa.fi Tarkempia tietoja tästä linkistä! Lisätietoja antaa Pasi Puumalainen, puh. 050-5230879 tai sähköpostitse: pasi.puumalainen@gmail.com
Koko Suomi
Myydään
PÖRSSINOSTO
Muu palvelualan yritys

Teollisuus- ja rakennusalalle erikoispalveluita tarjoava yritys

Kannattava yritys tuottaa palveluita teollisuus- ja rakennusalalle. Yrityksellä on vakiintunut asema markkinoilla, koko Suomen kattava toiminta-alue sekä tehokas kalusto. Käy allekirjoittamassa salassapitosopimus TÄÄLLÄ, niin saat kohteesta lisätietoja.  Saadaksesi lisätietoja kohteesta, käy yritysovi.fi -sivulla allekirjoittamassa salassapitosopimus. Yritysovi.fi on Advance Teamin ylläpitämä sivusto, josta löydät mm. myytäviä yrityksiä.  Advance Team Oy palvelee asiakkaitaan yrityskaupoissa, rahoitusratkaisuissa, yritysjärjestelyissä sekä sukupolvenvaihdoksissa, www.advanceteam.fi .  
Koko Suomi
Osakkuudet
PÖRSSINOSTO
Muu palvelualan yritys
5 000 €

Soberisti Oy - Vapaudu alkoholista helposti ja ilolla, anonyymisti

Soberisti on onlinepalvelu high functioning -alkoholiriippuvaisille, jotka haluavat apua raitistumiseen mutta eivät hae sitä työterveydestä ym. tahoista koska eivät halua leimautua alkoholisteiksi. Vuoden kestävä holistinen online-kurssi on pyörinyt vuodesta 2021. Palvelun vahvana tukena on Soberistin perustajan vuonna 2016 julkaistu kirja Vapaudu viinistä - miten elämä muuttuu, kun pistää korkin kiinni.Palvelun vahvuus on siinä, että se on sille alkoholiriippuvaisten suurelle enemmistölle, jolle ei ole aiemmin ollut sopivaa menetelmää tarjolla, ja se on aina saatavilla mihin kellonaikaan tahansa, minä päivänä tahansa.Menetelmä pohjautuu muutosjohtamisen parhaisiin käytäntöihin, tutkittuun tietoon, kokemuksiin ja positiiviseen psykologiaan.Tulokset kertovat, että menetelmä toimii. Soberisti on auttanut satoja suomalaisia vapaaksi alkoholista. 93 % asiakkaistamme kertoo vapautuneensa alkoholista kurssin avulla.Nyt tarkoituksena on laajentaa palvelu uudella mobiilisovelluksella, jollaista ei ole ennen nähty "sober-appi" -markkinoilla. Samalla tulemme kansainvälistämään palvelumme Pohjoismaihin ja englanninkielisille markkinoille. Potentiaalisia asiakkaita on 87,5 miljoonaa ja tavoittelemme siitä 10 prosenttia. 
Koko Suomi
Osakkuudet
PÖRSSINOSTO
Muu palvelualan yritys
5 000 €
PÄIVITETTY

Osakkaaksi Fintech yrityksen pre-seed kierrokseen

Olemme kuluttajien väliseen turvalliseen maksuvälitykseen palveluita tarjoava startup, joka tuo markkinoille uuden, turvallisen maksamisen alustan. Kyse on miljardiluokan rahaliikenteestä, jossa ei käytännössä operoi kukaan nykyisistä maksuvälittäjistä. Tavoitteena on laajentua nopealla aikataululla myös muihin pohjoismaihin ja saavuttaa johtava asema turvallisten maksujen välittäjänä pohjoismaiden osalta.  Kysyntä ja tarve palvelulle on merkittävä ja neuvottelemme parhaillaan kaupankäyntialustojen kanssa ratkaisumme integroinnista heidän palveluunsa. Mistä on kyse? Yksityishenkilöiden ja muiden pientoimijoiden välinen kaupankäynti on hyvin riskialtista. Tuotteen ostajalla kuten myös myyjälla on suuri riski tulla huijatuksi. Palvelumme avulla kaupankäynnin molemmat osapuolet voivat nukkua yönsä rauhassa tietäen, että raha ei vaihda omistajaa epärehellisesti. Ostaja ja myyjä voivat luottaa tosiinsa kaupan osapuolina. Alusta on valmis, ja maksuliikenneintegraatiot ovat loppusuoralla. Tavoitteenamme on tuottaa liikevaihtoa jo tänä vuonna.  Tule mukaan pieneen antikierrokseemme. Omistajinamme on erilaisella osaamisella olevia yksityishenkilöitä, rahoitusalan ammattilaisia ja sijoitusyhtiö. Tuomme uuden ja turvallisen maksamisen konseptin ensin Suomeen ja sen jälkeen myös laajoille kansainvälisille markkinoille.
Koko Suomi
Osakkuudet
PÖRSSINOSTO
Muu palvelualan yritys
5 000 €

Osakkaaksi uuteen kotiin toimitettavaan ruokakonseptiin

Viimeiset 1.5 vuotta olemme tutkineet ruoka-, hyvinvointi- ja painonhallintamarkkinaa kansainvälisesti. Teimme ison markkinaselvityksen ja suoritimme onnistuneen koemarkkinoinnin.   Lyhyesti: - Onnistunut pilotti, jossa löydetty product-market-fit. - Sarjayrittäjien tiimi, jolla on kokemusta ravitsemuksesta, keittiötoiminnasta, logistiikasta, asiakashankinnasta ja kansainvälisestä laajentumisesta. - Yritys valmistunut Kiuas-kiihdyttämöstä vuonna 2023, Suomen paras startup-kiihdyttämö. - Hallitus sijoittajista ja neuvonantajista, 3 onnistuneella exitillä. - Laaja verkosto ja puolestapuhujat Food- ja HealthTechissä (mukaan lukien Wolt ja Ruokaboksi). - Ainutlaatuinen konsepti ilman suoraa kilpailua Suomessa isolla kasvu- ja teknologian kehitysmahdollisuudella.   Nyt toteutamme pienen osakeannin 150 000€, josta on enään tilaa max 45 000€.   Seuraavaksi tavoitteenamme on käynnistää toimintaa ja tuottaa jo tänä vuonna voittoa. Seuraavana vuonna jatkamme laajentumista ympäri Suomea. Vankalla kassavirtapohjalla ja omalla teknologiallamme aloitamme laajentumisen Pohjois ja Baltiamaihin ennen vuotta 2026.   Tämä on viimeinen mahdollisuus enkelisijoittajille, minimisijoitus on 5 000€. Ensi vuonna osakeanti tulee olemaan suunnattu pääomasijoittajille ja minimisijoitus tulee olemaan 100 000€.   Esittelemme konseptimme ja suunnitelmamme tarkemmin verkkopalaverissa. Osakeanti on pian sulkeutumassa.
Koko Suomi
Kohteet 1 - 13 hakutuloksista

Tee ilmainen hakuvahti

Pysy vaivattomasti ajan tasalla kiinnostavista kohteista. Saat meiltä sähköpostiisi tiedon aina, kun hakuasi vastaava kohde julkaistaan. 

TEE HAKUVAHTI NYT
  • 1
    Luo tunnukset
  • 2
    Valitse hakuehdot
  • 3
    Saat sähköpostiisi hakuusi sopivat ilmoitukset
TEE HAKUVAHTI TÄSTÄ
loder image